tasarım

tasarım

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

25 Ocak 2016 Pazartesi

Yaşamak Direnmektir

Aylar sonra yazıyorum ama bu bir mutsuzluk yazısı olmayacak. Herkes bir şeyler aldı götürdü benden en önemlisi de yıllarım gitti, sayısız gece gözyaşları ile. Ama mutsuzluğumu yazmayacağım bu gece. Arkamdan her ne derlerse desinler ben hiç kötü biri olmadım, kimsenin kötülüğünü dilemedim, bilerek kimseye zarar vermedim, bilerek üzmedim.
Belki çok hata yaptım, bütün bu acıları o yüzden yaşadım ama ben hiçbirini kasten yapmadım ve artık başıma gelenlerden dolayı küskün değilim. Büyüdüm acıyla, piştim ben. Bu bir mutsuzluk yazısı olmayacak yaşadıkça, acılar biriktirdikçe büyüyen bir kızın umut kırıntılarından hikayesi. Çok kötü şeyler yaptılar bana, hala da yapıyorlar ama artık canım yanmıyor. Hayırlısı diyorum sen hep hayırlısı olsun canım yansa bile diye dua etmiştin demek ki hayırlısı bu diyorum kendime. Üzülsem bile hayırlısını diliyorum inatla.
Kötü şeyler oluyor ama bu bir mutsuzluk yazısı değil. Ölümünden 15 yıl sonra hala “Sabır kızım, sabır.” diyen sesi kulaklarımda dedemin ve ben her şeye sabrediyorum. Hepsi geçecek, ne acılar atlattım ben, bunu da atlatacağım ve bir gün dilerim ki sabrımın mükafatını alacağım. Hiç güzel şeyler olmuyor bana hissizleşiyorum belki kim bilir. Ama yine de “Yaşamak direnmektir.”

2 yorum:

  1. Geçmiş, geçti kaçırdık belki ama gelecek bizimdir.:) Umarım güzel şeyler yakalarsın hayattan.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gelecek bizimdir Melo, artık sıra bizde :) Daha demin iş yerinin tuvaletinde sessizce ağlama krizi geçiren bendim ve yine hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam eden de bendim, ama inanıyorum hepsi geçecek iyi olacağız. Yaşamak direnmektir ve biz güçlüyüz hala :)

      Sil

Fikrini söylersen yeni bir şey öğrenirim,
Küçük bir bağ kurarız hiç tanışmadan,
Farklı birinin hisleri hakkında bilgi sahibi oluruz,
Hiçbir şey olmazsa biri yazdıklarımı okudu diye mutlu oluruz,
Ya da en kötü ne olabilir ki içinden geçeni söylersen?