tasarım

tasarım

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

14 Mayıs 2011 Cumartesi

Sürgün

An gelir terk edersin hayatını bazen mecbur olduğundan bazense kendi isteğinle. Herkesin söylediği bir masaldır gitmek, her şeyi bırakıp gitmek istiyorum arkama bakmadan derler de bu öyle kolay değildir. Her gidiş yeni bir hayat olmakla kalmayıp aynı zamanda bir sürgündür. Sana ait olan hiçbir şeyi yanına alamadığın sıfır ama geçmişin gölgesinde kırık dökük bir hayata sürgün.
Sürgünün psikolojisi bile değişiktir. Sudan çıkmış balık gibi ya da okyanus ortasında kalmış gemi gibi kalırsın öylece sana ait olmayan hayatın orta yerinde. Yalnızsındır yeniden kurarsın her şeyi tek tek, istediğin gibi kolay olmaz uğraşırsın yıkar yeniden yaparsın sonunda mükemmele ulaşacağının garantisi bile yoktur. Geride kalanlar hayata devam ederken sen geride bıraktığın her şeyi de içinde götürmüşsündür üstelik. Bıraktığın yerde zaman akarken sende aynı yerde durur. Sürgünü geçmişi çağırır her zaman, bir gün bir bakmışsın o sesi dinlemişsin, terk ettiğin yerdesin uğrunda yıllarını verdiğin kendi ellerinle yaptığın o hayatı bırakıp geri dönmüşsün sanki kaldığın yerden devam edebilecekmişsin gibi. Bakarsın hayat çoktan değişmiş orda senin hafızanda kalan görüntüden eser yok. Bazıları gitmiş bazıları yenilemiş hayatı sensiz yeni bir dünya kurulmuş. İşte o zaman sürgün anlar ki ‘’Sürgün her yerde hep yalnızdır.’’
Geride kalan olmak zor sanırlar oysa geride kalan hayata devam eder, giden hayallerinde o hayata devam eder gittiği yerde yaşadığı hayat dışında bir de bir hayali yaşar, ne gittiği yere ait olur ne de terk ettiği yere. En zoru gitmektir, sürgün olmak can acıtır. Her şeyi öylece bırakıp git gideceksen ama unutma sürgün ederken kendini bundan daha iyisini bulacağın hiçbir zaman garanti değildir.

                                                                                                                               01.05.2011   -     02:32

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikrini söylersen yeni bir şey öğrenirim,
Küçük bir bağ kurarız hiç tanışmadan,
Farklı birinin hisleri hakkında bilgi sahibi oluruz,
Hiçbir şey olmazsa biri yazdıklarımı okudu diye mutlu oluruz,
Ya da en kötü ne olabilir ki içinden geçeni söylersen?